Facebook’tan uyarı: Şifrelerinizi değiştirin!

Facebook’tan uyarı: Şifrelerinizi değiştirin!
REKLAM ALANI

Facebook ve WhatsApp’ın bir araya getirildiği Meta şirketi, kullanıcıları şoke eden bir çağrıda bulunuldu. Çağrıda ise uygulama şifrelerini çalmayı hedefleyen “phishing” (oltalama) saldırısı ile karşı karşıya kalınması durumunda ilk işin şifrelerin değiştirilmesi gerektiği vurgulandı.

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip Facebook ve WhatsApp, kullanıcıların şifrelerinin çalınması ve dolandırıcılık durumu ile karşı karşıya kalmaması için bir uyarı yaptı. Her iki platformun bir araya geldiği çatı şirket Meta’nın yaptığı kaydedilen uyarı ise İskoçya merkezli The Herald’ın bir haberinde yer aldı.

ARA REKLAM ALANI

 

Habere göre, kullanıcılara gönderilen sahte bir giriş sayfası ile kullanıcının şifresini çalmayı hedefleyen ‘phishing’ (oltalama) saldırısına karşı kullanıcıların çok dikkatli olmaları gerektiği aksi takdirde dolandırıcılık durumu ile karşı karşıya kalınabileceği belirtildi. Haberde tüm Meta uygulamalarının kimlik avı dolandırıcılığına karşı herhangi bir savunmasının olmadığı belirtilirken kullanıcılara dolandırıcılara karşı hesaplarındaki güvenlik duvarını güçlendirmeleri gerekebileceği aktarılıyor.

Facebook yetkililerinden Jessica Romero’nunda bir açıklamasının yer verildiği haberde, Phishing’in milyonlarca kişi için önemli bir tehdit olarak bahsettiği bu isim altında yapılan saldırıların banka, tüccar gibi güvenilir bir varlık tarafından işletilmiş gibi görünen web sitelerine çektiğini söylediği görülüyor.

“ŞİFRELERİNİZİ DEĞİŞTİRİN”

 

Diğer taraftan, söz konusu saldırılara maruz kalınması durumunda ve kimlik avı dolandırıcılığı yaşadığını hisseden tüm kullanıcıların hemen şifrelerini değiştirmeleri gerektiği aksi takdirde uygulama girişlerinin internet saldırısında kaybedilebileceği belirtiliyor.

 

 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.